Dom inspirowany stylem skandynawskim

Dom inspirowany stylem skandynawskim

Styl skandynawski cieszy się obecnie ogromną popularnością i skradł serca Polaków. Ten trend widoczny jest przede wszystkim w wyborze dodatków do wnętrz oraz mebli. Dom w stylu skandynawskim łączy w sobie prostotę, funkcjonalność i przytulność. Jak urządzić dom inspirowany stylem skandynawskim? Sprawdź!

Meble w stylu skandynawskim

Meble w stylu skandynawskim charakteryzują się prostotą i funkcjonalnością. Doskonale uzupełniają całe wnętrze i stają się niejako bazą do dalszego urządzania pomieszczenia. Meble skandynawskie to zazwyczaj połączenie bieli i drewna. Na przykład biurko w stylu skandynawskim będzie miało białe, metalowe nogi oraz drewniany, solidny blat. Podczas wyboru mebli powinniśmy zwracać szczególną uwagę na jakość wykonania. W domy w stylu skandynawskim nie ma miejsca na dużą ilość mebli. Każdy z nich powinien spełniać określoną funkcję. W połączeniu z drewnianą podłogą i jasnymi ścianami prezentują się niezwykle stylowo.

Dodatki w stylu skandynawskim

Styl skandynawski nawiązuje do natury. Dodatki, które możemy zazwyczaj spotkać we wnętrzach to różnego rodzaju materiały jak bawełna, len czy juta. Świetnie sprawdzają się poduszki oraz pledy o dużym splocie. Powierzchnie ścian powinny być gładkie, w jasnych kolorach. To baza do dekoracji ściennych, na przykład obrazów przedstawiających naturę czy geometryczne zwierzęta. W stylu skandynawskim doskonale sprawdzą się ramy drewniane surowe, które jeszcze bardziej uwydatnią piękno obrazów. Wnętrze powinno być przestronne, jasne i funkcjonalne. Nie możemy zatem przesadzić z ilością dodatków. Mają one stanowić jedynie akcent, który doda wnętrzom charakteru. Doskonałym pomysłem będzie dodanie do wnętrz wyrazistego akcentu kolorystycznego, na przykład turkusowy fotel czy granatową kanapę. Taki akcent doskonale ożywi jasne wnętrze.

Ogród w skandynawskim domu

Ogród wokół domu w stylu skandynawskim powinien być urządzony zachowując prostotę i naturalność panującą we wnętrzach. Jest to miejsce do relaksu i odpoczynku dla całej rodziny. Doskonałym pomysłem będą również drewniane panele na taras. Drewno to naturalny materiał, który doskonale prezentuje się w połączeniu z roślinnością. Warto także wykorzystać inne naturalne materiały jak wiklina czy kamień. Powinna w nim panować przede wszystkim przestrzeń. Doskonale sprawdzą się drzewa iglaste oraz kolorowe kwiaty. Na tarasie świetnie sprawdzą się klasyczne meble wypoczynkowe, na których możemy położyć poduszki czy pled.