Idealny wystrój łazienki

Idealny wystrój łazienki

Często traktujemy to miejsce w stu procentach pod kątem funkcjonalnym. Widać to szczególnie przy projektach mieszkań w blokach i wciśnięciu łazienki na zaledwie kilku metrach kwadratowych. Prawda jest jednak taka, że to właśnie tam powinniśmy znaleźć chwilę dla siebie i dla relaksu całego ciała. Warto o tym pamiętać w momencie, kiedy będziemy tworzyć projekt domu lub własnego mieszkania.

Dostęp do światła

Oświetlenie w łazience powinno być uniwersalne, w zależności od pory dnia oraz nastroju. Jeżeli chcemy skorzystać z niej rano lub wczesnym popołudniem, powinniśmy mieć możliwość wykorzystania w stu procentach światła naturalnego. Oczywiście nie zawsze będzie to możliwe, na przykład przy okazji porannego makijażu do pracy, jednak warto do swojego wnętrza wprowadzić okna. Częstochowa, Opole, Wrocław - nie ma żadnego znaczenia o mieszkaniu w jakiej części kraju mówimy. Jeżeli chodzi o dobór lamp oraz żarówek, wszystko zależy od stylu urządzenia łazienki. Niektórzy celują w białe światło, doskonale pasujące do ich nowoczesnego wystroju, natomiast dla innych najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na nieco bardziej klasyczne opcje wykończenia wnętrza.

Komfort ponad wszystko

W naszej łazience powinniśmy przede wszystkim czuć się komfortowo. To właśnie tutaj, na równi z naszą sypialnią, powinniśmy mieć możliwość złapania kilku głębszych wdechów bez konieczności słuchania nad uchem innych głosów. Każdy z nas lubi relaksować się inaczej. Z pewnością ciekawym rozwiązaniem będzie wanna wolnostojąca. Nie tylko zapewnia ona relaks w przypadku dłuższych kąpieli, ale także zjawiskowo prezentuje się w wielu wnętrzach. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasami takie rozwiązanie jest niemożliwe ze względu na metraż całej przestrzeni i wtedy będziemy zmuszeni do wprowadzenia funkcjonalnego prysznica. Można jednak połączyć przyjemne z pożytecznym - coraz więcej kabin znakomicie prezentuje się także pod kątem wizualnym.

Dodatki zapachowe

Relaks w łazience można zapewnić sobie na różne sposoby. Z pewnością pomoże w tym odpowiedni wystrój, ale również armatura na najwyższym poziomie. Jak wiadomo, w gabinetach masażu czy też spa bardzo duże znaczenie odgrywają również zapachy. Olejki oraz balsamy do ciała praktycznie zawsze posiadają dodatkowo aromat, dzięki któremu czujemy się bardziej komfortowo. Z tego względu warto wyposażyć swoją łazienkę również o sole do kąpieli lub świeczki zapachowe.