Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Salon jest pomieszczeniem, w którym domownicy spędzają sporą ilość czasu. Styl skandynawski sprawdzi się doskonale, jeśli zależy nam na prostym i funkcjonalnym wnętrzu, który jednocześnie będzie niezwykle stylowe i przytulne. Jak urządzić salon w stylu skandynawskim? Podpowiadamy!

Styl skandynawski - czym się charakteryzuje?

Styl skandynawski cieszy się obecnie ogromną popularnością. Charakteryzuje się przede wszystkim wykorzystaniem naturalnych materiałów, jasnej kolorystyki oraz prostych dodatków. Pomieszczenia są niezwykle przytulne i zachęcają do odpoczynku. Ściany salonu w stylu skandynawskim powinny być pomalowane w odcieniach bieli, kości słoniowej, beżu lub delikatnej szarości. W takim pomieszczeniu, pełnym jasnych, naturalnych kolorów doskonale sprawdzają się kolorowe akcenty w odcieni błękitu czy lawendy. Dzięki temu pomieszczenie staje się bardziej wyraziste i nabiera charakteru. Wnętrze w stylu skandynawskim powinno być zaprojektowane w sposób przemyślany. Powinien stwarzać niezwykle przytulną i komfortową przestrzeń dla całej rodziny.

Jakie meble wybrać do salonu w stylu skandynawskim?

W salonie warto postawić na białe meble w stylu skandynawskim. Doskonale wpasują się do jasnego, prostego wnętrza. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest także wykorzystanie drewna. W pomieszczeniach w stylu skandynawskim częstym rozwiązaniem są meble składające się z drewnianego blatu oraz metalowych, pomalowanych na biało elementów. Całość prezentuje się niezwykle stylowo. Takie meble stanowią doskonałe tło do różnego rodzaju dekoracji. Są ponadczasowe i niezwykle praktyczne. Bardzo ważny jest także wybór komfortowej kanapy, która jest jednym z głównych elementów salonu. Doskonałym wyborem będzie kanapa na drewnianych nóżkach, z obiciem w kolorze szarości lub bieli. Idealnie wpasuje się w wystrój minimalistycznego salonu w stylu skandynawskim.

Dodatki w stylu skandynawskim - jakie wybrać?

Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą i minimalizmem, dlatego nie ma w nim miejsca na dużą ilość dodatków. Podczas dekorowania salonu pamiętajmy, aby zachować umiar. Popularnymi dodatkami są między innymi różnego rodzaju poduszki, koce oraz miłe w dotyku zasłony. Sprawiają, że pomieszczenie staje się niezwykle przytulne i klimatyczne. Dobrym pomysłem są także obrazy na ścianę przestawiające naturę. Warto zadbać o estetykę, stosując zawieszki do obrazów. Pozwolą one na bezpieczne i stabilne zawieszenie ramy. W przypadku dodatków w pomieszczeniach w stylu skandynawskim często wykorzystuje się kolor błękitny, który idealnie współgra z bielą oraz drewnem. Sprawia, że wnętrze nabiera charakteru.