Jak wybrać miejsce na wakacje z psem?

Jak wybrać miejsce na wakacje z psem?

Coraz więcej młodych osób decyduje się na wzięcie do swojego domu kolejnego członka rodziny. Po niezwykłych przebojach związanych z pierwszymi miesiącami jego wychowania, w końcu można wybrać się z nim na zasłużone wakacje poza domem. Nie każdy właściciel przyjmie czworonoga, podobnie jak nie każde miejsce jest odpowiednio przystosowane.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Właściciel sam może bez najmniejszych problemów przygotować się pod kątem operacyjnym. Oznacza to konieczność wzięcia ze sobą do samochodu legowiska, karmy czy też innych potrzebnych zabawek. Prawda jest jednak taka, że może to nie wystarczyć. Przede wszystkim wybieramy miejsca otwarte – takie, w których będziemy mogli skorzystać z dobrodziejstw natury. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie: jak zareaguje w takich warunkach pies? Czy na skraju lasu nie wyczuje niebezpieczeństwa w postaci innego człowieka lub zwierzęcia i nie pobiegnie za nim, pozostawiając swoich spanikowanych właścicieli? Z tego względu taśmy ogrodzeniowe na posesji to absolutne minimum, jeżeli chcemy wybrać się na wakacje z naszym czworonogiem.

Najlepsze destynacje

Wszystko zależy od przewidywanej pogody oraz momentu w roku. Latem z całą pewnością powinniśmy poszukać naprawdę dużej przestrzeni poza posesją. Mogą być to lasy, ale również łąki. W ten sposób mamy możliwość chodzenia na naprawdę długie spacery. Kto będzie beneficjentem takich wypraw? Zarówno nasz pies, jak również nasze głowy przeciążone przez kilkadziesiąt godzin w tygodniu przed komputerem. Warto także zastanowić się nad potencjalnym akwenem wodnym. Oczywiście większość plaż nie jest przystosowana dla psów oraz innych zwierząt. Coraz częściej wytyczane są również dzikie plaże. Mogą z nich korzystać nie tylko ludzie, ale w wielu przypadkach także czworonogi. Ich brud nawet w połowie nie oddaje ich szczęścia, które właściciele dają im właśnie poprzez możliwość takiej zabawy.

Środek transportu

Tutaj pojawia się problem, z którym należy sobie poradzić. Przede wszystkim w zdecydowanej większości autobusów międzymiastowych po prostu nie możemy podróżować z czworonogami. Pociągi w naszym kraju co prawda w niektórych przypadkach na to zezwalają, jednak nie jest to takie proste – należy wyposażyć się w kaganiec. Właśnie z tego względu najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie do tego celu własnego samochodu.