Jak wyposażyć swój gabinet?

Jak wyposażyć swój gabinet?

Domowe biuro staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla wielu architektów oraz projektantów wnętrz. Nietrudno zgadnąć dlaczego - w końcu zdecydowanie częściej decydujemy się na pracę zdalną oraz hybrydową, przez co potrzebujemy miejsca do wykonywania swoich obowiązków zawodowych także we własnych czterech ścianach.

Dodatki na telefon

Trudno wyobrazić sobie pracę biurową bez tego kilkucalowego urządzenia. Na telefonie wykonujemy praktycznie każdą czynność. Od standardowego wysyłania wiadomości, przez pisanie maili do swoich klientów i nie tylko, aż po sprawdzanie postępów swoich kampanii w mediach społecznościowych oraz analizę danych. Jak widać, nawet jeżeli w dużej mierze korzystamy z komputera, to jednak musimy zadbać o swój telefon. Bez wątpienia możemy go zaliczyć do najważniejszych elementów naszego wyposażenia. Jak możemy o niego zadbać? Wielu producentów stosuje drewno klejone do stworzenia specjalnego uchwytu, abyśmy mogli na bieżąco śledzić informacje. Dodatkowo warto zainwestować w pewnego rodzaju narzędzia do czyszczenia, które wydatnie pomogą nam zarówno z telefonem, jak i komputerem.

Powrót do lat minionych

Ekstrawagancja może objawiać się w bardzo różnych formach. Niektórzy szukają całkowicie nowoczesnego i minimalistycznego wnętrza, stworzonego przede wszystkim z kolorów bieli, czerni oraz szarości. W drugą stronę znajdziemy także projekty wiktoriańskie, z wieloma elementami pochodzącymi jeszcze z międzywojnia. Ostatnimi czasy jednak powraca moda, która może zaskoczyć wiele osób wychowujących się w latach osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych. Boazeria drewniana stanowi swego rodzaju powrót do czasów komunistycznych, ale niekoniecznie musi kojarzyć się negatywnie. Dla wielu z nas jest to materiał przypominający dzieciństwo. Gabinet urządzony w PRL-owskim stylu może bez wątpienia pomóc w nostalgicznych wyprawach, w których z pewnością znajdziemy ukojenie oraz oderwanie od aktualnych problemów.

Solidność czy komfort?

Takie pytanie zadaje sobie każdy, kto chciałby czuć się w swoim gabinecie w pełni swobodnie. Wiele osób stawia na bardzo mocne, dębowe panele. Wyglądają one naprawdę imponująco, aczkolwiek nie zawsze kojarzą się z wygodą. Wykładzina do przedszkola w stonowanych barwach może być zaskakującym wyborem. Z drugiej jednak strony każdy posiadacz własnego gabinetu może cały dzień chodzić bez butów w domowym biurze. Dlaczego więc nie spróbować postawić na komfort kosztem imponujących wykończeń i sprawić sobie miękką podłogę?