Piękny ogród każdego dnia
Zima stanowi moment, w którym możemy chwilę odetchnąć od regularnego pielęgnowania grządek oraz koszenia trawy. Warto jednak zastanowić się, w jaki sposób jeszcze bardziej poprawić stan swojego ogrodu. Niektóre praktyki wprowadzane tuż po marcowych skokach temperatury mogą nam zdecydowanie ułatwić pracę w ogrodzie przez następne miesiące.
Ochrona przed chwastami
Istnieje sporo zagrożeń, które mogą dosięgnąć Twój ogród w cieplejszych miesiącach. Po części są one związane z temperaturą oraz wilgotnością powietrza, nie wspominając już o zanieczyszczonym powietrzu. Prawda jest jednak taka, że z tymi kwestiami możemy sobie bez większych problemów poradzić. O wiele większym wyzwaniem jest stworzenie takich warunków, w których nie będzie nawet mowy o rozwoju szkodliwych bakterii dla naszych roślin. Zarazki mogą być niebezpieczne, podobnie jak znane i nielubiane przez wszystkich chwasty. Agrowłóknina stanowi relatywnie nowe, aczkolwiek już bardzo szanowane przez klientów rozwiązanie. Dotyczy to zarówno pasjonatów spędzających wśród swoich roślin wolny czas, jak również profesjonalistów zajmujących się na stałe uprawą zbóż oraz roślin.
Regularność przede wszystkim
Wiosna to czas ciężkiej pracy, jeżeli chodzi o ogród. Prawda jest jednak taka, że poza jednym dniem, przy którym musimy skupić się siłą rzeczy na dużej liczbie obowiązków, kluczowe jest regularne dbanie o swój ogród. Przede wszystkim dotyczy to koszenia trawy. W naszych warunkach powinno kosić się ją dwa razy dziennie, aby mogła ona harmonijnie rosnąć i zachować swój naturalny, zielony kolor. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednio częste sprawdzanie swoich roślin. Możemy oczywiście wykorzystywać takie rozwiązania jak agrowłóknina czy specjalne, naturalne specyfiki przeciwko pestycydom, jednakże warto zerknąć okiem na potencjalne zagrożenia.
Jak przygotować trawnik?
Późną wiosną oraz latem nie trzeba zbyt długo się nad tym rozpisywać. Odpalamy kosiarkę i jedziemy - nie ma tutaj zbyt dużej filozofii. Aby jednak móc cieszyć się trawnikiem z prawdziwego zdarzenia przez te kilka miesięcy, musimy uprzednio poddać ziemię zabiegowi wertykulacji. Na czym on polega? Jest to przekopanie ziemi w taki sposób, aby jej warstwa położona nieco głębiej wyszła niemalże na powierzchnię. W momencie zasiania trawy będzie się ona dzięki temu rozwijała lepiej i szybciej.