Urządzamy pokój kąpielowy - sprawdź pomysły!

Urządzamy pokój kąpielowy - sprawdź pomysły!

Pokój kąpielowy to coś znacznie więcej, niż zwykła łazienka. To pomieszczenie wyróżnia się nie tylko większym metrażem. To niezwykle wygodna i komfortowa przestrzeń, która służy nam do relaksu i odpoczynku. Jak zatem urządzić pokój kąpielowy? Podpowiadamy!

Pokój kąpielowy - must have w nowoczesnym domu!

Pokój kąpielowy to coś więcej, niż zwykła łazienka, w której bierzemy szybki prysznic po całym dniu. To miejsce do relaksu, a także domowe SPA. Taki pokój kąpielowy ma pełnić funkcję prywatnej przestrzeni, w której możemy się zregenerować i "naładować baterie". Od zwykłej łazienki powinien różnić się przede wszystkim podejściem do zagospodarowania. Doskonale sprawdzi się między innymi duża, wygodna wanna. Obecnie, bardzo popularne są wanny wolnostojące, które prezentują się stylowo i urozmaicają wnętrze. Nie może również zabraknąć takich elementów, jak wygodny leżak czy szezląg. Doskonały efekt uzyskamy, aranżując kominek w pokoju kąpielowym czy chociażby saunę. Może się w nim również pojawić jacuzzi, które doskonale sprawdzi się zawsze wtedy, kiedy będziemy mieli ochotę na długi relaks i odpoczynek.

W co warto wyposażyć pokój kąpielowy?

Pokój kąpielowy powinien być miejscem komfortowym, ale również funkcjonalnym. Doskonale sprawdzą się między innymi szafki pod umywalkę, które mogą posłużyć nam do przechowywania olejków do kąpieli, balsamów oraz wielu innych kosmetyków do pielęgnacji ciała. Dzięki odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania, w pomieszczeniu będzie panował ład i porządek, co przełoży się na jego estetyczny i stylowy wygląd. Nie możemy zapomnieć także o dużym lustrze, które doskonale urozmaici przestrzeń. W pokoju kąpielowym warto postawić również stylowy stolik, najlepiej blisko wanny. Mogą się na nim znaleźć świeczki oraz kosmetyki, które chcielibyśmy mieć zawsze pod ręką podczas kąpieli.

Stwórz wyjątkowe miejsce do relaksu

Jak sprawić, aby pokój kąpielowy stał się wyjątkowym miejscem do relaksu? Doskonałym pomysłem będzie wykorzystanie płytek drewnopodobnych. Wprowadzą do wnętrza wyjątkowy klimat, podobny do tego, który zazwyczaj spotyka się w salonach SPA. Na końcowy efekt pokoju kąpielowego mają wpływ również dekoracje. Doskonale sprawdzi się miękki dywan, ręczniki pasujące do wystroju wnętrza, a także świeczki czy stylowe oświetlenie. Idealnie wpasują się także rośliny. Duże doniczki z drewna, betonu lub białe w połączeniu na przykład z trawą ozdobną lub efektowną monsterą z pewnością wprowadzą do wnętrza wyjątkowy klimat.