Wiosenne porządki w domu

Wiosenne porządki w domu

Nieco wyższa temperatura motywuje nas zazwyczaj do działania. Nie bez znaczenia są coraz dłuższe dni i większa ilość słońca świecącego z góry. Właśnie wtedy najczęściej chcemy zrobić porządki w domu, które są nieodłączną częścią każdego początku wiosny. Może nam się czasem kolokwialnie nie chcieć, ale po zakończeniu pracy mamy olbrzymią satysfakcję i spokój na kilka miesięcy.

W trosce o swój ogród

Pierwsze dni wiosny przede wszystkim stanowią wyzwanie dla naszego ogrodu. Rośliny dopiero budzą się do życia i nie zawsze łatwo rozwijać im się we wciąż zmrożonej ziemi. Dodatkowo, wysoka wilgotność zdecydowanie pomaga rozwijać się chwastom i wszelkiego rodzaju bakteriom, które mają szkodliwy wpływ na trawnik oraz kwiaty. Agrowłóknina będzie w takim momencie świetnym rozwiązaniem. Oczywiście w zdecydowanej większości przypadków, ogród nie składa się tylko i wyłącznie z zielonej przestrzeni. Warto również zadbać o przestrzeń do relaksu i wypoczynku w postaci tarasu lub większego balkonu. Raz na kilka sezonów powinniśmy na przykład poddać drewniane panele impregnacji, która pozwoli zachować kolor na wiele pokoleń.

Przed Wielkanocą

To nie jest przypadek, że zazwyczaj nasze porządki rozpoczynają się mniej więcej kilka dni przed Wielkanocą. Wynika to z kalendarza który wyraźnie pokazuje, że te święta wypadają głównie podczas pierwszych kilku tygodni z bardziej optymistyczną pogodą, aniżeli przez styczniowy i lutowy marazm. Co najczęściej znajduje się na liście obowiązków wykonywanych raz na jakiś czas? Z pewnością do tego grona zaliczymy mycie okien. Są one bardzo brudne po zimie, która charakteryzuje się zdecydowanie większą ilością smogu w miastach. Jest on pokłosiem zarówno palenia szkodliwymi substancjami oraz śmieciami w piecach, ale również wracaniem do jazdy samochodem przez tych, którzy latem poruszali się na rowerach oraz hulajnogach elektrycznych.

Najważniejsza systematyczność

Znajdziemy bardzo dużo takich czynności, które wykonujemy maksymalnie kilkanaście razy w roku. Należą do nich właśnie mycie okien, czy też dokładna wertykulacja trawy. Prawda jest jednak taka, że utrzymywanie porządku w naszym otoczeniu przede wszystkim należy do codziennych czynności. Warto zauważyć, w jak wielu domach panuje pozornie bardzo łatwy do ogarnięcia bałagan. Czasem wystarczy zaledwie kilka minut, w trakcie których można doprowadzić przestrzeń do porządku.