Z widokiem na morze

Z widokiem na morze

Północna Polska od zawsze stanowiła jeden z ważniejszych regionów w całej Europie Środkowej niezależnie od tego, kto w danym czasie sprawował nad nią pieczę. Oczywiście ma to związek z połączeniem morskim pomiędzy Skandynawią, a pozostałą częścią Starego Kontynentu. Do dzisiaj nieruchomości w tym regionie cieszą się gigantycznym zainteresowaniem, nie tylko biznesowym.

Stolica regionu z połączeniem z Bałtykiem

Oczywiście Szczecin nie leży nad Morzem Bałtyckim. Taka krótka lekcja geografii pozwala sprawdzić, kto zna chociaż podstawy mapy naszego kraju. Nie da się jednak ukryć, że Zalew Szczeciński oraz bardzo szeroka Odra daje bardzo szerokie możliwości, jeżeli chodzi o transport morski. Statki o bardzo dużym przeciążeniu wypływają nie tylko do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów Świnoujścia, ale także dalej - do Szwecji, Finlandii czy też krajów bałtyckich. Z tego względu wiele firm szuka biura do wynajęcia. Szczecin to największe miasto w regionie, z bardzo bogatą bazą edukacyjną. Dzięki temu mamy nie tylko dobre miejsce pod kątem lokalizacji, ale także potencjalnej rekrutacji.

Trójmiejskie atuty

Niewątpliwie jednak to Zatoka Gdańska skupia na sobie uwagę większej liczby osób w Polsce. Z pewnością ma to związek z bliskością Warszawy oraz Łodzi szczególnie teraz, kiedy oddano do użytku autostrady i drogi szybkiego ruchu na północ naszego kraju. Stocznia w Gdańsku cieszy się gigantyczną popularnością w całym basenie Morza Bałtyckiego i to właśnie ten port stanowi kluczowy element na gospodarczej mapie całego regionu. Oczywiście niekoniecznie musimy zamieszkać w największym mieście aglomeracji - jest też Gdynia oraz Sopot. Biuro nieruchomości w tych miastach prężnie funkcjonuje. W końcu nie są to tylko i wyłącznie doskonałe warunki do prowadzenia biznesu, ale także do życia oraz spędzania urlopu.

W ciszy i spokoju

Pomiędzy Gdańskiem, a Szczecinem znajduje się kilkaset kilometrów linii brzegowej. Co prawda na nich nie kwitnie dużo przedsiębiorstw, jednak zdecydowanie królują tutaj hotelarze oraz przedstawiciele szeroko rozumianej branży turystycznej. Takie miasta jak Ustka, Kołobrzeg czy Międzyzdroje właściwie zapełniają się turystami w cieplejszych miesiącach. Nie ma się co dziwić - piaszczyste plaże i charakterystyczny smak smażonej ryby oraz gofrów na deser przyciąga każdego. Coraz więcej hotel przyjęło taktykę przyciągania klientów przez cały rok. Potrzeba do tego nie tylko odpowiedniej jakości pokoi oraz restauracji, ale także części relaksacyjnej, w której znajdzie się miejsce na SPA oraz basen.